STEROWANIE

Do realizacji sterowania linie zgrzeblarkowe i układacze wyposażone są w najnowszy sprzęt elektroniczny, elektryczny, napędowy i komputerowy, w skład którego wchodzą: szafy sterownicze, pulpit sterowniczy, zespół silników napędowych oraz osprzęt elektryczny zamontowany i oprzewodowany na maszynach.

We wnętrzu szafy sterowniczej zamontowano aparaturę elektryczną, taką jak: przemienniki częstotliwości, serworegulatory, sterownik programowalny, styczniki, przekaźniki i układy zasilające. Przemienniki częstotliwości oraz serworegulatory posiadają wymienne kasety z klawiaturą służące do zmiany nastawionych parametrów, kształtujących charakterystykę pracy silników i serwosilników napędowych. Szafa wyposażona jest również w wentylatory z filtrami mające na celu przewietrzanie wnętrza, dla zapewnienia optymalnych warunków pracy aparatów i urządzeń elektrycznych.

Pulpit sterowniczy wyposażono w aparaturę sterowniczą, sygnalizacyjną i pomiarową (komputer klasy PC, monitor dotykowy, klawiatura).

Całość tworzy system wizualizacji, który umożliwia komunikację operatora z maszyną, zapewnia pełną obsługę, umożliwia zapisywanie parametrów produkcyjnych w postaci receptur.

Zdjęcie1  Zdjęcie2  Zdjęcie3

Konfiguracja zespołu silników napędowych zapewnia ich pełną synchronizację, szeroki zakres płynnej regulacji prędkości dla wybranych silników, aż do osiągnięcia obrotów zadanych lub wyliczonych, możliwość ustawienia różnych parametrów technologicznych i wydajnościowych oraz dodatkowo przez zastosowanie czoperów i rezystorów hamujących, hamowanie na drodze elektrycznej.

Sterowanie realizowane przy pomocy serwo-kontrolerów PLC, napędy z płynną regulacją prędkości za pomocą przemienników częstotliwości, powodują, że układ charakteryzuje się bardzo dużą dokładnością odwzorowania prędkości obrotowej, dużym momentem elektromagnetycznym oraz wysoką niezawodnością działania.

Na osprzęt elektryczny na maszynach składają się: czujniki, przetworniki pomiarowe, blokady elektromagnetyczne na osłonach, wyłączniki krańcowe.

Całość aparatury elektronicznej i elektrycznej odpowiada normom Unii Europejskiej.

 

 BEFAMA Sp. z o.o.